Pomysł powstania strony narodził się w czasie pewnych wakacji, kiedy to po raz kolejny wyruszyliśmy na poszukiwania opuszczonych sztolni i kopalni. I tak po powrocie z wakacji, wielu ustaleniach i konsultacjach powoli zaczęła powstawać ta strona, która od początku ma w zamyśle zaprezentowanie naszego dorobku fotograficznego, jak również pokazanie różnych ciekawych miejsc w Polsce odwiedzanych przez Nas przy okazji, jadąc w interesujący nas rejon Polski, a nie stać się kolejną stroną na temat poszukiwań, poszukiwaczy, wysnuwaniu dziwnych teorii na fotografowane obiekty oraz próby rozwiązywania jakichkolwiek zagadek. Wiec, jeżeli czytelniku szukasz jakichkolwiek odpowiedzi na nurtujące cię pytania, to na tej stronie ich nie znajdziesz, ponieważ są tu tylko i wyłącznie zdjęcia oraz krótka historia fotografowanych miejsc, aby pokazać jak ciekawa jest Polska.

     Głównym celem strony jest zaprezentowanie ciekawych miejsc w Polsce niedostępnych dla ogółu społeczeństwa z powodu trudności w postaci głębokiej wody, wąskiego wejścia, głębokich szybów częstokroć zalanych wodą, złego stanu technicznego obiektów, ciemności lub innych przyczyn, a jednak mających swoją historię i to nie rzadko nawet kilkusetletnią.

    Kolejnym celem strony jest chęć odnalezienia nowych nieznanych nam miejsc w naszym kraju ... i nie tylko, zaprezentowania ich na łamach strony, jak również poznanie nowych osób, które choć w niewielkim stopniu interesują się podobną tematyką i mają chęć na wspólne Ekstremalne Wyprawy.

    Pamiętajcie! Wchodzenie do wszelkich opuszczonych budynków, kopalni, sztolni, obiektów militarnych i innych podziemi jest niebezpieczne, więc wchodzicie tam na własną odpowiedzialność. NIGDY ! nie wchodźcie samemu bez odpowiedniego sprzętu, oświetlenia i zabezpieczenia.

    Nie wyrażamy zgody na kopiowanie, przetwarzanie, pobieranie tekstów i materiału fotograficznego bez naszej zgody. Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).


Powrót